Prírodné bazény - bio-bazény, kúpacie jazierka

PRÍRODNÉ BAZÉNY :

Bio-bazény a kúpacie jazierka – prírodná alternatíva k bazénu.

Plávajte v čistej vode a užívajte si maximálne pohodlie ktoré prinášajú prírodné bazény v záhradnej rekreácii.

Na rozdiel od bazéna je bio-bazén alebo kúpacie jazierko úplne bez chemikálií a vysokých nákladov na energie.

Prírodné bazény majú výhody konvenčných bazénov, ale zároveň rešpektujú životné prostredie a Vaše zdravie.

Bio-bazén alebo kúpacie jazierko sú špeciálne navrhnuté tak, aby ste mohli plávať v čistej vode bez akýchkoľvek chemikálií. Dizajn bazénov sa môže pohybovať od formálneho až po úplne prirodzený, s rastlinnou výsadbou alebo bez nej.

Prírodné bazény nie sú len trendová záležitosť, ale hlavne ďalší vývojový krok, sú jednoducho zdravšie a šetrnejšie k životnému prostrediu než chemicky ošetrované bazény.

V konvenčných bazénoch používame chemikálie napr. ako chlór v pokuse o kontrolu nad všetkými potenciálne nebezpečnými formami života, ktoré prirodzene obývajú vody. Chlór jednoducho zničičí všetky formy života, nebezpečné i prospešné. Na dlhú dobu to bola jediná možnosť ako docieliť, aby boli bazény bezpečné.

Prírodné bazény pracujú na báze vlastného čistenia vody, čo zabezpečujú mikroskopické a makroskopické životné formy, ktoré ich obývajú.

Prírodné bazény sú ukážkovým príkladom toho, ako môžeme využiť inteligenciu prírody efektívne.

S použitím najmodernejšej technológie je možné vybudovať zdravý sladkovodný prírodný bazén bez chemikálií. Nová generácia silných prírodných filtrov, ktoré pracujú na mikro-biologickej báze, vytvoria tento zázrak aj bez rastlín.

Čistota prírodných bazénov:

Čistota prírodných bazénov závisí od toho, aký typ bazéna chcete (bio-bazén alebo kúpacie jazierko) a ako výkonné filtračné technológie chcete v ňom implementovať.

Voda v prírodných bazénoch s mikrobiologicky aktívnymi filtrami je krištáľovo čistá po celý rok. V niektorých prípadoch sa môžu dočasne vyskytnúť vláknité riasy, ktoré zmiznú po krátkej dobe.

Vo viac prírodných bazénoch môžete mať samozrejme väčšie množstvo sedimentácie, bio filmu a občasných rias, čo je v najlepšom poriadku. Hoci aj tu môžete investovať do silnejšej filtrácie a čistiaceho systému a mať tak veľmi čistý prírodný bazén.

Ak Váš prírodný bazén má oblasti s výsadbami (vodná záhrada), potom si ho môžete tiež vychutnať po celý rok. Dochádza tu k sezónnym zmenám záhrady a zrenia v priebehu rokov. Bude sa Vám páčiť posedenie pri vode, aj keď momentálne nemáte chuť plávať.

Nech je štýl výsadby prírodného bazénu formálny alebo neformálny, bez ohľadu na to sa stane oázou pre Vami pokojne strávené hodiny.

Aj keď je prírodný bazén bez akýchkoľvek rastlín, stále bude mať zaujímavý - nevšedný vzhľad a čaro.

 

realgarden@realgarden.sk, info@realgarden.sk, mobil: +421 (0)902 261 302

Copyright © 2013 realgarden.sk. Všetky práva vyhradené.